İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tezgâh Kaplama Nasıl Yapılır?

Mutfak tezgâhınız eskidiyse değiştirmek yerine kaplama ile yenileyebilirsiniz. Peki tezgâh kaplama nasıl yapılır, maliyeti nedir? Tüm bu sorunların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mutfakların en çok kullanılan tezgahların görünüşünden sıkılanlar tezgâh üstü kaplama uygulaması yenilikçi ve pratik bir yöntemlerden birisidir. Zamanla tezgâhın eskiyen görüntüsünü değiştirmek veya tamamen dekorasyon anlamında farklılık yaratmak istediğiniz zaman bu suya dayanıklı yapışkan kaplamaları kullanabilirsiniz.

Böylelikle yenilikçi ve farklı bir görüntüye kavuşmuş olursunuz farklı ve kolay uygulama sayesinde tezgâh kaplama işlemi sayesinde yenileme işlemine gerek duymayacak paranız da cebinizde kalmış olacaktır.

Tezgâh Kaplama Maliyeti Nedir?

Tezgâh kaplamak için özel üretilen yapışkan kaplamalar farklı renk, desen ve dokulara sahiptir. Bundan dolayı her zevke hitap eden farklı seçenekler sunar. Daha çok PVC malzemeler ile üretilen kaplamalar suya ve neme çokça dayanıklı yapısından dolayı daha az bir maliyetle mutfağınızı bambaşka bir görüntüye ulaşmasına yardımcı olur.

Kaplama seçiminde mutfağınızın genel tarzına uygun tercihlerden birisini alabilirsiniz. Bunun için mutfak dolaplarınızın dokusuna ve rengine uygun olanı almalısınız. Çokça tercih edilen beyaz renk kaplama çeşitlerini koyu renk mutfak dolapları için kullanabilirsiniz.

Eğer mutfağın ortamına temiz bir görünüm kazandırmak istiyorsanız beyaz ve beyaza yakın renkleri tercih edebilirsiniz. Tezgah üstü kaplama çeşitleri içinde çokça tercih edilen bir diğer renk de siyah renktir. Bu renk kullanılan ortama zarif bir şıklık katar. Aynı zamanda bu renk sayesinde mutfağınızda daha modern bir görünüm de elde etmiş olursunuz.

Tezgah Üstü Kaplama İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Mutfak dekorasyonu için tezgah kaplamanın önemi büyüktür. Tezgah kaplama işleminin daha kolay gerçekleşmesi için bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu malzemeler şu şekildedir;

  • Yapışkan folyo; suya dayanıklı olmasına dikkat ediniz.
  • Spatula; silikon olanı tercih ediniz. Böylece daha kolay yapışacaktır.
  • Maket bıçağı; kaplamanın daha rahat bir şekilde kesilmesini sağlar.
  • Kalem; kesim yerlerini işaretlemek için kullanabilirsiniz.
  • Soğuk silikon; köşe yerleri sabitlemek için kullanılır.
  • Şerit metre; ölçüm yerlerini işaretlemek için kullanılır.

Tezgah Üstü Kaplama Modelleri Nelerdir?

Tezgah kaplamada model sayısı pek az olup genelde saydam yapıda kaplama çeşitleri tercih edilmektedir. Beyaz, siyah renk kaplama modelleri de mutfak tezgahını şık gösteren kaplama çeşitleri arasında yer almaktadır. Mutfak tezgah ölçülerinize bağlı olarak seçimlerinizi yapabilir. Dilediğiniz kaplama çeşidini kullanarak mutfağınıza farklı ve tarz bir görüntü kazandırabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın