İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akordiyon Kapı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Eğer siz de akordiyon kapı nedir diye merak edenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Akordiyon kapı aslında kullanımı oldukça kolay ve pratik olan bir kapı çeşididir. Bir nevi paravan niteliği görür. Pvc mafsallar ile birbirine bağlanır. Üstte bulunan ray içerisinde hareket eden tekerlekler ile kendi ekseni içerisinde kayarak ve katlanarak hareket edebilir.

Her türlü iç mekânda kullanılabilecek bir kapı modelidir. Böylesine zekice tasarlanmış olan akordiyon kapı hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız akordiyon kapı nedir ve avantajları nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim…

Akordiyon Kapı Nerelerde Kullanır?

Akordiyon kapılar yapıları itibarıyla oldukça dekoratiftir. Evinizde normal kapı açılımına müsaade etmeyen dar bölümlerde, merdiven başlarında, banyo, depo, kiler, giyinme odası gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geniş ve uzun koridorun bölünmesi için alternatif bir fikir olarak da düşünebilirsiniz. Mesela bazı evlerin koridorlarında neden bırakıldığı anlaşılamayan boşluklar vardır. İşte tam da bu alanlar için, akordiyon kapıları kullanmak çok mantıklı. Bu şekilde o boşluğu küçük bir depolama alanına çevirip eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Küçük bir mutfağa mı sahipsiniz? O halde akordiyon kapı sizin için yine kurtarıcı bir model. Ya da dolabınızda dışa doğru açılıp alanı daraltan kapılar mı var? İşte akordiyon kapı sizin için uygun maliyetli harika bir çözüm önerisi!

Akordiyon kapıyı, banyonuzda isterseniz banyonuzun dış kapısı olarak, isterseniz de duş kabini şeklinde de kullanabilirsiniz. Ayrıca açık kat planlarında ya da geniş salonlarda ayrı bölümler yaratmak isterseniz akordiyon kapılar sizin için yine kullanışlı bir seçenek olacaktır.

Üstelik tüm bunları düşünürken estetik kaygıya kapılmanıza da gerek yok. Çünkü akordiyon kapılar pek çok renk ve model seçeneklerine sahip!

Akordiyon Kapıyı Diğer Kapılardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Akordiyon kapı nedir artık biliyorsunuz. Gelin bir de diğer kapılardan ayrılmasını sağlayan avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim… Akordiyon kapının avantajları nelerdir? Bir kere diğer kapılara göre daha ucuzdur ve kurulumu kolaydır. Bunun yanısıra kullanışlıdır ve farklı tasarım seçeneklerine sahiptir. Dezavantajlarına gelecek olursak; dikkatli kullanılmadığı takdirde kısa ömürlüdür. Ayrıca ısı ve ses yalıtımı konusunda yetersizdir. Ancak ne olursa olsun bu dekoratif ve kullanışlı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Eğer sizin de evinizde akordiyon kapıyı kullanabileceğiniz alanlar varsa çeşitli modellere göz atmanızda fayda var. Çünkü artık akordiyon kapı nedir, avantajları nelerdir biliyorsunuz. Bundan sonrası tamamen sizin zevkinize kalmış.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın