İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Salon Nasıl Dekore Edilir?

Küçük boyutta ev sahibi olan kişiler genellikle salonlarını dekore etmekte zorlanabilir. Küçük salonların dekore edilmesi zor gibi görünse de aslında doğru yöntemlerle çok daha kolay bir şekilde dekore edilebilir. Odanın daha ferah şekilde gösterilmesi ve daha şık görünmesi için eşyalarda ve dekorasyon ürünlerinde doğru seçimler yapmanın önemi büyüktür.

Renklerde modellerde karar verirken her zaman doğru karar verildiğinde odayı çok daha ferah göstermek mümkündür.

Küçük Salonlarda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Küçük salonlarda mobilya seçimi yaparken genellikle köşe takımı koltuklar daha sık tercih edilir. Köşe takımı ve daha minimal boyutta bir puf ile küçük salonu dekore etmek mümkündür. Spor modelde seçilen bir köşe takımı ile salonun uygun kısmına 2 kişilik bir masa konularak çok şık bir salon ortaya çıkarmak mümkündür. Renk uyumları da birbirine benzer şekilde olduğunda salon ahenk içerisinde dekore edilir.

Köşe takımlarını salon için spor bulan kişiler daha klasik modellerde mobilya tercihi de yapabilir. 1 adet üçlü koltuk veya 1 adet tekli koltuk ile de küçük salon dekoresi oldukça şık bir görüntü oluşturabilir.  Açık tonlarda vizon ya da krem tonlarında klasik mobilya seçimi ile salon dekore edilebilir.

Küçük Salonlarda Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Küçük salonlarda renk seçiminin daha açık ve soft renklerde olması önemlidir. Çünkü soft renkler her zaman salonu daha geniş ve aydınlık gösterir. Duvar boyası için krem tonları sade bir beyaz rengi ya da buz beyazı gibi renkler tercih edilebilir. Bu renklerle salonun Daha aydınlık görünmesi sağlanır. Ayrıca perde ve halı seçimlerinde de duvara uygun renklerde soft renkler tercih edildiğinde yine daha ferah bir görüntü ortaya çıkar.

Küçük Salon Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Mobilya seçimi tamamlandıktan sonra bazen minik aksesuarlarla dekorasyonu tamamlamak daha doğru olur. Salonda farklı bir hava oluşturmak isteyen kişiler güzel bir vazo tercihi yapabilir. Vazo içerisinde konulan kurutulmuş çiçekler ya da yaprakları salonu çok daha şık gösterecektir. Aynı zamanda tablo seven kişiler yine salon mobilyasının rengine uygun bir tablo seçimi yaparak duvara aslında daha hoş bir görüntü ortaya çıkar. Aksesuarlarda biblo tercihi de yapmak mümkündür. Küçük ve büyük şeklinde bürolarla birlikte salonda masa üzerine bu bibloları koyarak dekorasyon sağlanabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın