İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antre Halısı Nasıl Olmalı?

Antre halısı seçimi, evin belki de en önemli halı seçimidir. Belki de en çok kullanılan alanda olan bu halı, bazı özelliklere sahip olmalıdır. Antre halısı nasıl olmalı şeklindeki soru, bu anlamda bize yardımcı olacaktır. Antre evin giriş bölümüne verilen isimdir. Çok fazla kullanılan bu alanlardaki halılar da önem taşımaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından antre halısı nasıl olmalı sorusu leke tutmaz cevabını barındırır. Görsellik açısından mutlaka dikkat edilmesi gereken bu ürünler, evin giriş bölümünde çarpıcı bir etkiye sahiptir.

Antre bölümü, evin giriş bölümü olduğundan, bu alandaki halı ilk bakışta görülecek tek eşya olmaktadır. Yani eve ilk girilen yerin görüntüsüne antre halısı ile etki edebilirsiniz. Küçük alanlar için antre halı seçimi mutlak suretle antrenin bulunduğu kısmın zemin rengine göre yapılmaktadır. Ayrıca ilgili alanın güneş alıp almaması da önemlidir. Antrenin bulunduğu yer güneş ışığı alıyorsa ve zemin koyu renkse, halılarınızı açık renk tonlarda seçmeniz çok uygun olacaktır.

Dar antreye sahip olan evlerde enine detayları ya da çizgileri var olan bir halı deseni tercih etmeniz gerekebilir. Böylece antre alanı olduğundan daha geniş bir görüntü çizecektir. Ayrıca halı seçiminin, mutlaka antredeki mobilyalar ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Antrenizin mobilyalarla uyumlu olması görsellik açısından birçok değer katacaktır. Örneğin mobilyalarınız koyu tonlardaysa açık ton halılar mükemmel bir görüntü oluşturacaktır. Vintage tarzı mobilyalarınız varsa halınız da vintage tarzı olmalıdır.

Antre Halısı Seçiminde Neler Önem Taşır?

Antre halısı nasıl olmalı sorusuna yanıt vermeye devam edecek olursak, klasik mobilyalardan örnek verebiliriz. Böyle mobilyalarınız varsa, motif desenli halılar – kilimler gayet şık duracaktır. Hem estetik duracak, hem de sıra dışı bir görünüm sağlayacaksınız.

Açık tonlarda ya da soft detaylar içeren tonlarda halılar seçmeye özen gösteriniz. Koridorunuz, evin en önemli bölümlerinden birisi olduğu için bu bölümün mutlaka aydınlık olması gerekmektedir. Antreler giriş yerleri olduğundan ve pencere olmadığından dolayı kapalı alanlardır. Bu nedenle antre halıları genellikle dar kapsamlıdır. Ancak, renk tercihi ile bunu açabilirsiniz.

Antre Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Antre halısı, özellik bakımından dar kalıplara sahiptir. Yani dar ve uzunlamasına olan bu halı türü, farklı dokuma özelliklerine sahip olabilmektedir. Renk tercihi olarak mobilya renkleriyle uyumlu olacak şekilde açık renk tercihleri, her zaman için kurtarıcı olacaktır. Bununla birlikte desen ve motif tercihi de mutlaka alanı geniş gösterici şekilde olmalıdır. Parça desen ya da soft post halılar, bunun için mükemmel seçimler olacaktır. Buna göre yapacağınız bütün halı tercihinde bu özelliklere uygun bir şekilde seçim yapabilirsiniz. Kalite – fiyat ikilisini gözeterek en uygun ürünü alabilir ve bununla birlikte çok daha verimli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın