İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Country Tarzı Ne Demektir? 

Country tarz 1900’lerin başında ortaya çıkmıştır. Taşra insanının hayatını yorumlayan bir stildir. Bu stilde beyaz ve masif mobilyalar ile pembe, mavi ya da yeşil gibi özgür renkleri bir arada görebilirsiniz. Country tarzı şehir hayatının dışındadır. Modern yorumların ötesindedir. Son zamanlarda birçok yerde gördüğümüz country tarzı ne demektir sorusuna alternatif cevaplar bulmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Country Tarzı Ne Demektir? 

Bu stilde, aile sıcaklığı, rahatlık ve konfor ön plandadır. Dekorasyona nostaljik bir yaklaşım vardır. Şehir hayatının karmaşasından uzaktır. Vintage yorumlar country tarzda yoğundur. Doğanın huzurunu, aile hayatının sıcaklığını ve sakinliği vurgular. Bu yüzden pek çok renk iç içedir. Bu tarza özgürlük hakimdir.

Minimal dekorasyondaki sadeliğin aksine bu stilin mobilyaları oldukça gösterişli ve büyüktür. Burada gösterişle kastedilen klasik anlamıyla değil, tarzın kendi yorumuyla gösterişli olmasıdır. Ekose desenler ya da çiçekli kumaşları oturma odasında kullanabilirsiniz. Salonda büyük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Doğanın renkleri olan mavi, beyaz ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Hasır, ahşap ve eskitilmiş desenleri birlikte özgürce yorumlayabilirsiniz. Gösterişli, eski ve anlamlı aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Country Tarzı Ne Demektir

Country Tarzda Desenler ve Renkler Nasıl Olmalı?

Country tarzda desenler, stili yansıtması açısından doğadan ilham alınarak pek çok şekilde dekore edilebilir. Örneğin açık renk bir fon üzerine döşenen bir kuş deseni yastıklarınızda oldukça ilgi çekici olacaktır. Kuş desenleri gibi tüyleri, yaprakları ve çeşitli çiçekleri de masa örtüsü, yatak kılıfı ya da perde gibi pek çok alanda tercih ederek evinizi hareketlendirebilirsiniz. Avizelerinizde kullanacağınız hasır sarkıtlar ve halatlarla örülmüş modeller oldukça tarz olacaktır. 

Country tarzın Amerikan yorumlamasından ya da İngiliz tarzındaki detaylardan faydalanarak dekorasyonunuz üzerinde farklı yorumlamalar yapabilirsiniz. Eğer İngiliz country tarzınıza kendinizi daha yakın hissediyorsanız dağ havasının esintilerinden ve yeşilin soğuk renklerinden faydalanabilirsiniz. Aksesuarlarda yapacağınız çarpıcı dokunuşlarla kendinizi doğada gibi hissederek country tarzın ruhunu ve size vadettiği rahatlığı sonuna kadar yaşayabilirsiniz. 

En rahatlatıcı ve kullanışlı olan bu tarz ile evinizi dekore etmek isterseniz renklerin özgürlüğünden, doğanın esintisinden ve kişisel zevklerinizden başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Dekorasyonun en eğlenceli ve sıcak halini evinizde yaşatmak istiyorsanız country tarz seçimler istediklerinizi kesinlikle karşılayacaktır. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın