İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobilyalar pek çok evde ve yaşam alanında olması gereken önemli eşyalardır. Alanda tüm dekorasyonu neredeyse mobilyalar kaplar. Bu sebepten dolayı mobilya seçiminde belli başlı noktalara dikkat etmekte fayda var. Doğru seçimler yaparak ortamın en şık şekilde dekore edilmesi sağlanır.

Mobilya seçimi yaparken öncelikle evin tarzı ön planda bulundurulmalıdır. Salon takımı seçiminde genellikle daha klasik modeller ön plandadır. Oturma odası takımı seçerken de genelde Köşem takım ve spor modeller ön plana çıkar. Doğru tarz seçimi yaparak evin dizaynı gerçekleşir.

Mobilya Seçiminde Renklerde Nasıl Tercih Yapılır?

Mobilya seçiminde tarzda olduğu kadar renklere de dikkat etmekte fayda var. Renk seçimi yaparken özellikle seçilen odanın büyüklüğü ön planda tutulur. Genellikle küçük çaplı odalarda daha geniş ferah gösterebilmek için soft renklerde mobilyalar tercih edilmelidir. Daha renkli bir dizayn oluşturmak istenirse eğer şimdilerde popüler hale gelen mint yeşili ya da turuncu gibi neon renklerde seçilebilir.

Mobilyalarda Hangi Modeller Ön Planda?

Mobilyalarda özellikle son zamanlarda belli başlı modeller ön plana çıkıyor. Bu modellerle evinizi dekore edebilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle ayaklı olmayan, tabanı yerle bitişik olan mobilyalar daha çok dikkat çekmeye başladı. Tarz olarak özellikle büyük kırlentlere sahip olan ve yumuşak dokuda olan spor modeller ön plana çıkıyor. Bu modellerle evinizi tamamen spor şekilde dekore edebilir ve kaliteli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Klasik modellerde ise genelde ayakları metal tarzda olan modeller ön plana çıkıyor. Kırlentleri düğmesiz olan ve genelde oval şekilde olan mobilya takımları salon takımlarında daha sık tercih edilmeye başlandı.

Mobilyalarda Farklı Tarz Oluşturmak İçin Neler Kullanılır?

Mobilyalarda farklı bir tarz oluşturmak için koltuk örtüleri ya da koltuk şalları ile tamamlamak da mümkündür. İri şekilde örülmüş bir koltuk battaniyesi ya da koltuk şalı koltukların bir kısmına örtülebilir. Bu şekilde daha tarz ve şık bir görüntü elde edilir. Aynı zamanda koltuk rengine uygun fitilli modellerde koltuk örtüsü kullanarak da göze hitap eden bir dekorasyon ortaya çıkarılır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın