İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tablolar günlük yaşamda özellikle evlerde ve iş ortamlarında dekorasyon açısından tercih edilen parçalardır. Güzel ve doğru bir tablo seçimi ile ortamın dekorasyonunu tamamlamak mümkündür.Tablo seçerken tamamen ortamın renk tonlarına uygun bir tercih yapmak doğru olur. Eğer sade ve soft renklerde bir eviniz varsa renk katmak isterseniz neon renklerde bir tablo tercihi yapabilirsiniz. Fakat duvar kağıtları olan ya da daha renkli olan bir oda için tablo seçimi yaparken daha sade ve soft renklerde bir seçim yapmak doğru olur. Bu şekilde evin renkleri ile tablo birbiriyle uyum içerisinde olur.

Tablolarda Nasıl Tarzlarda Seçim Yapılır?

Tablo seçerken nelere dikkat edilmeli sorusundan sonra gelin tablolarda nasıl tarzlarda seçim yapılır ona bakalım. Tablolarda tarz olarak seçim yaparken yine odanın şekline uygun bir tercih yapılabilir.Salon için tercih yapılırken eğer klasik bir salona sahipseniz işlemeli ya da pek çok desen içeren bir tablo tercih yapılabilir. Renk olarak da yine salon takımı ve duvarın rengine göre bir tercih yapılabilir.Oturma odası için daha spor tarzda bir tablo seçimi yapılacaksan tablonun modeli daha minimalist tarzda olabilir. Renk olarak daha pastel tonlarında bir tercih yapılabilir.

Tablo Boyutu Nasıl Olmalı?

Tabloların tarz ve renkleri dışında boyutları da oda açısından oldukça önemlidir. Boyut tercihi yapılırken duvarın ve odanın büyüklüğüne, genişliğine bağlı olarak bir seçim yapılır. Daha geniş boyutta olan ve tamamen boş olan duvarlar için daha büyük ebatta tablo tercih yapılabilir. Daha minimal odalar ve duvarlar için de yine aynı boyutta daha küçük ebatlı tablo seçimi yapmak doğru olur. Böylelikle odayı kalabalıklaştırmadan doğru bir tablo aksesuarı ile tamamlama sağlanır.

Odalarda Tablolar Nasıl Konumlandırılır?

Tablonun renk ve desenleri tercih edildikten sonra oda içerisine doğru şekilde konumlandırmak da oldukça önemlidir. Genelde göz hizasına asılması doğru bir tercih olur. Ayrıca özellikle tamamen boş duvara asılması daha doğru bir seçim olur. Bu şekilde boş olan duvar hem renklendirilir hem de farklı bir tarz oluşturulur. Ayrıca tabloyu duvara ortalama bir şekilde yerleştirmek de doğru olur. Görünüm olarak daha orantılı bir sonuç ortaya çıkar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın