İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?

Evlerimiz pek çoğumuzun karakteri ve hobileri hakkında ipuçları verir. Yapmayı sevmekten hoşlandığımız şeyleri, en rahat olduğumuz ve en uzun zaman geçirdiğimiz evlerimizde yapmak isteriz. Bu nedenle kişisel seçimlerimiz, zamanımızı neyle geçirmek istediğimizle alakalı tüm detaylar evimizin dekoruna mutlaka yansır. En rahat ettiğiniz, kendinizi bulduğunuz yer olan evlerinize karakterinizi de yansıtmak için evimi nasıl dekore edebilirim sorusunu kendinize soruyorsanız bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Tarzımı Nasıl Yansıtabilirim?

Öncelikle geleneksel dekorlar eğer sizin yaşam alanı isteğinize hitap etmiyorsa onları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Örneğin, Türk aile toplumunda salonlar, annelerimizin sıkı sıkıya koruduğu ve kullanmak için bayramları beklediğimiz el değmemiş yerlerken artık sizin için öyle olmak zorunda değiller. Evinizin her köşesini rahat ve istediğiniz şekilde kullanmak için özel günleri ya da belirli sebepleri beklemeyin. Evinizin her köşesi sizin için ayrı ayrı kıymetli olsun. 

Hobilerinizi düşünün. Yapmayı sevdiğiniz şeyler için evinizde özel bir alan ayırmaya çalışın. İki tane oturma odası dekore etmek yerine, bir tanesini kendinize hobi alanı olarak düzenleyin. Serbest bir şekilde içerisinde vakit geçirebileceğiniz ve hobi materyallerinizi barındırabileceğiniz bir yer olsun. Eğer resim yapmaktan keyif alıyorsanız tuvalleriniz, oyun oynamaktan keyif alıyorsanız oyun konsollarınızın olduğu rahat bir alan size evinizde daha kaliteli vakit geçirme şansı sunacaktır.

Evimi Dekore Etmek İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Evinizi alanlarını isteklerinize göre ayırdıktan sonra dekore etmek için aslında çok küçük bir meblağın dahi yeterli olabileceğini göreceksiniz. Yüksek miktarlar ödenen koltukların şimdiye kadar insanları çok daha mutlu ettiği hiçbir yerde görülmedi. Bu yüzden bütçenize uyan, sizi belirli bir zaman diliminde maddi sıkıntıya sokmayacak, rahatınıza ve kullanımınıza uygun parçalar tercih ederek evinizi dekore edebilirsiniz.

Günün pek çok zamanını harcadığımız yaşam alanlarımızın hem psikolojik hem de maddi olarak bizi rahat ettiren, keyifli ve konforlu yerler olabilmesi temel gerekliliklerden biridir. Rahat bir dinlenme alanı aynı zamanda ilerleyen günün sabahında da daha üretken ve olumlu olmanızı sağlar. Bundandır ki, büyük şirketlerin dinlenme alanları artık bir ev konforunda düzenlenmektedir. Evinizi dekore edecek en başarılı ve en harika kişi sizsiniz! İstediklerinizi sizden daha iyi yorumlayacak biri olmayacak. Bu nedenle yaşam alanınızın tadını sonuna kadar çıkarın ve yaşadığınız her alandan keyif duymaya bakın. Unutmayın, evinize yakışacak en iyi dekor, geçirdiğiniz keyifli zamanlardır!

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın