İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?

Eski bir eve sahipseniz ya da maddi sebeplerden dolayı eski olduğunu düşündüğünüz bir evi satın aldıysanız, çeşitli dokunuşlarla  eski bir evi değerlendirmenin ne kadar avantajlı olduğunu fark edebilir ve bu yazıda eski evimi nasıl dekore edebilirim sorusuna  cevap bulabilirsiniz.

Eski kavramı çeşitli yönlerden düşünebilir ve aslında göreceli bir kavramdır. Eviniz teknik kısımları eski olabilir ya da sadece dış cephesi muhtelif koşullardan dolayı çok daha hızlı eskimiştir. Ancak tüm bunların dekorasyon aşamasında hiçte önemli olmadığını fark edeceksiniz. Çünkü bazı durumlarda değişime yönelik seçimleri siz kendiniz yaptığınız zaman dekorasyon üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olmuş olursunuz. 

Eski Evimi Nasıl Fark Bir Şekilde Dekore Edebilirim?

  • Eski bir evi nasıl dekore edebilirim? Eski bir evi dekore etmek için öncelikle eskiyi, kendi güzelliği ile korumayı düşünebilirsiniz. Vintage parçalar ve antika aksesuarlarla, temiz ve düzenli bir dekor sağladığınız zaman eski olan dekor artık size o kadar da eski gelmeyebilir.
  • Canlılığı solmuş parçaları vernikleyerek eski enerjisini kazandırıp modern dokunuşlarla dönemin dekoruna yaklaştırdığınızda müthiş bir sentez yakalayabilirsiniz. 
  • Dekorda önemli olan temel nokta, hedeflediğiniz parçanın taşıdığı değerleri törpülemeden, o dekorun izlerinden en güzel şekilde faydalanmaktır. Pürüzsüz yüzeyler, hatasız dekorlar ve çok parlak süsler dekorasyondaki canlılığına ve gerçekliğine engel koymuş olur. Hayatın gerçekliğindeki pürüzleri dekorun detaylarında canlandırmak için eski bir evin her köşesinden en iyi şekilde ve en az değişiklikle faydalanabiliriz.     

Evimi Dekore Ederken Eski ve Yeniyi Nasıl Kullanabilirim?

  • Eski evinize ister birkaç ekleme yaparak, isterseniz de temel parçalar üzerinde basit değişiklikler yaparak en güzel şekilde dekore edebilirsiniz. Yeni bir koltuk almak yerine kaplayarak ve kaplama desenlerine uygun bir dekorlarla çeşitlendirerek ortamı canlandırabilirsiniz.
  • Eski döşemelerin değiştirilmesi, kapıların boyanması ya da duvarlara yapılabilecek olan basit tamirat ve boyama işlemlerinden sonra evinizin dekorunda gözle görülür adımlar atmış olabilirsiniz. Kullanım ömrü dolmuş ve geri dönüştürülemez parçaların yerine yaptığınız değişime uyumlu olacak yeni parçalar seçerek birçok stili sentezleyebilir ve bu sentezden verimli bir tasarım elde edebilirsiniz. 
  • Eski ev üzerinde dekor çalışması yapılırken değiştirilmesi istenen alanları iyi bir şekilde belirlemek, bütçeyi değişim ve dekora göre aşamalı olarak ayarlamak ve dekoru mümkün olduğu kadar kendi değerlerini koruyacak şekilde değerlendirmek sizi istediğiniz dekora ve tasarıma götürecektir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın