İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dolap Kaplama Nasıl Yapılır?

Dolap renkleri genelde klasik renkler olup uzun süreli kullanımdan sonra boğucu bir hal almaya başlar. Buna bağlı olarak çoğu ev sahibi dolap renklerini değiştirip farklı ve göz alıcı bir görünüm sağlamak isterler. Dikkat çekici bir görünüm yansıtmak ve farklı bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız dolap kaplama hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Dolabı kaplama işlemi dolaplarınızı yenilemenin en kolay yollarından birisidir. Mutfağınızın dekorasyonunu değiştirmek istediğiniz zaman mutfak dolabı kağıtları ile dolaplarınızı kaplayabilirsiniz.

Sıfırdan dolapları değiştirme işlemi maliyetli olabilir. Bu maliyetin önüne geçmek için birçok firma dolap kaplaması üretmektedir. Bunlar arasında estetik olarak size en yakın olanı seçebilir mutfak dolaplarınızı kaplayabilirsiniz.

Dolap Kaplama Ne İşe Yarar?

Dolap kaplama işlemi bir dolabı baştan aşağı değiştirebilir. Evinizdeki dekorasyon anlamında dolaplar yadsınamaz derecede önemlidir. Buna bağlı olarak dolaplarınızı kaplama işlemi için dolap kaplama folyosu kullanabilirsiniz. Bu kaplama folyoları her yerde satılıyor olup internetten ya da mağazalardan temin edebilirsiniz.

Eğer kaplama işlemini kendiniz yapamıyorsanız kaplama ustasına da bu işi yaptırabilirsiniz. Kolay mutfak yenileme işlemi yaptırmak için öncelikle işlemlere mutfak dolaplarını folyo ile kaplayarak başlayabilirsiniz. Böylece mutfağınız uygun fiyatlarla yenilenmiş olur.

Dolaplar Nasıl Kolay Kaplanır?

Dolap kaplama işlemi zor ve çok vakit alan bir iş değildir. Birkaç malzeme ve kolay uygulanan teknikler ile beraber mutfak dolaplarınızı istediğiniz şekilde kaplayabilirsiniz. Böylelikle dolaplarınızı yenilediğiniz gibi aynı zamanda mutfağınız için de şık bir görüntü yansıtmış olacaksınız.

Dolap kaplama işleminde ana ve yardımcı elemanlara ihtiyaç duyarsınız. Bu malzemeler sayesinde dolap kaplama işlemi daha kolay bir hale gelmiş olacaktır.

Dolap yenileme işlemini yapışkan folyo ve dolap boyası ile yapabilirsiniz. Yapışkanlı folyo ile dolap kaplama işleminde öncelikle malzemeleri alın daha sonra dolaplarınızı bir güzel silin. Temizleme işleminin özenli olmasına dikkat edin. Eğer güzel bir temizleme yapılmazsa folyo bir süre sonra şişecek ve çıkmaya başlayacaktır. Ardından folyoyu uygun ölçülerde keserek yapışkan ile yapıştırma başlayın. Yapacağınız işlem bu kadar.

Dolap Kaplama İşlemi İçin Hangi Malzemeler Gerekiyor?

Dolap kaplama işleminde birden fazla malzeme gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir; şarjlı vida, maket bıçağı, makas, şerit metre, silikon spatula bu malzemeler sayesinde yenileme işlemini kolaylaştırmış olursunuz. Dolabı kaplama işleminde dolap kapaklarını sökmek işinizi daha kolaylaştıracaktır. Yenileme işlemi bittikten sonra kullanım için bir süre beklemek gerektiğini unutmamalısınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın