İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kapsül Gardırop Nedir?

Eğer gardırobunuzda çok yönlü parçalar istiyorsanız, kapsül gardırop tam size göre! Peki kapsül gardırop nedir? Bu konsept aslında yeni bir şey değil. Dolabınızı daha pratik kullanmak için minimalist bir yaklaşım olarak adlandırabilirsiniz. Ne kadar az ve geçerli parçalar seçeceğiniz tamamen size bağlı. Kapsül gardıroplar harikadır. Çünkü hepsi kıyafetlere çok daha az zaman harcamakla ilgilidir. Ve hepimiz her gün muhteşem görünmeye devam ederken daha fazla zaman istemiyor muyuz? 

Kapsül gardırop için bilmeniz gerekenler burada. Alışverişe bir kapsül gardırop yapma amacı ile yaklaşmak önemlidir. Bu, sizi asla kullanmayacağınız parçaları kendiliğinden satın almaktan uzaklaştırma gücüne sahiptir. Ve dolabınızda asılı olan her şeyin giyim rotasyonunuzun temel bir parçası olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, zaman harcamadan giyinmeyi ve kendinden emin hissetmeyi günlük bir olay haline getirir.

Kapsül Dolaba Neden İhtiyacım Var?

Neden dolabınızda bahar temizliğinden daha fazlasını yapmalısınız? Her yıl giysilere daha az para harcarsınız. Ve daha az çamaşır yıkarsınız. Kapsül gardırop oluşturarak daha kaliteli giysilere sahip olursunuz. Bu sayede hızlı moda ürünler neredeyse dolabınızdan çıkarılacak. Bu, çevreci ve pratik bir yaklaşım olacak. Kapsül gardıropların en iyi yanı, kişisel tarzınızı tanımlamanıza yardımcı olmalarıdır. Dolabınızdan tekrar tekrar ne alırsınız? Çizgili parçalar, kare yakalar, düz kotlar vb. 

Kışın, giydiğiniz her şeyle neredeyse her gün diz boyu çizme giyebilirsiniz. Bunların hepsi her gün kullanılabilecek vazgeçilmez parçalardan oluşmalıdır. Seçimlerinizi, can attığınız öğeler etrafında oluşturun. Kıyafetlerinizi sevdiğiniz renk ve parçalardan oluşturun. Her sezon yeni bir kapsül ve içine girdikçe basitleşecek ve her gün ne giyeceğiniz konusunda daha az sorunuz olacak. Daha az gerçekten birçok yönden daha fazladır. Kapsül gardırop nedir? Sorusuna bu şekilde en iyi cevabı verebiliriz.

Kapsül gardırop Oluştururken Hangi Kurallar Öne Çıkar?

Dolabınızı daha az-çok yaklaşımına hazırlarken birkaç basit kural vardır. Bu kurallardan öne çıkanları, şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İç çamaşırlarınız, aksesuarlarınız, spor kıyafetleriniz veya özel gün/kokteyl kıyafetleriniz kapsül gardıroptan sayılmaz.
  • Tek ihtiyacınız olanın 30-40 öğe olduğu fikrini benimseyin. Buna üstler, altlar, elbiseler, dış giyim ve ayakkabılar dahildir. Bu bir sezon (3 ay) için 30-40 parça ya da 50 parçaya kadar çıkarabilirsiniz. Ne kadar parçayı ortadan kaldırmak ve basitleştirmek istediğiniz size kalmış. Bu, kışlık montunuzun 3 aylık kış kapsülünüzün bir parçası olduğu, ancak yaz için saklandığı anlamına gelir. Güzel mevsimsiz parçalarınız, ilkbahar ve yaz kapsüllerinde ayakkabı rafında takılabilir, ancak sonbahar ve kış aylarında kaldırılır.
  • Kapsül gardırop için belki de en önemli kural şudur: Kıyafetler bedene uygun, mevsime ve hayatınıza uygun olmalıdır.
  • Renklerinizi seçin. Size ne iyi geliyor? Renk düzeninizi bu şekilde daraltın ve çok yönlü görünümler oluşturmak için harika bir palet oluşturun.
  • Günlerinizi ve temponuzu düşünün. Sık sık evde misiniz yoksa çalışıp toplantı mı yapıyorsunuz? Çok dışarı çıkar mısınız? Bu, 30-40 parçalık seçimlerinizi büyük ölçüde etkileyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın