İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

L Salon Nasıl Döşenir?

Evlerin misafir odası olarak kullandığımız belki de en çok özen gösterilen odası salondur. Bu nedenle bu alanın döşenmesi de oldukça önemlidir. Salonların hem görsel açıdan hem de kullanılabilirlik açısından doğru şekilde döşenmesi gerekir. Birçok evin planında mevcut olan L salon hem kullanışlı hem de büyük olduğu için döşenmesi de oldukça zevklidir. L salon nasıl döşenir sorusu aslında aynı zamanda yemek odasını da içerir. Çünkü L salonlarda yemek bölümü de alan olarak tercih edilmektedir.

L salon, sade ve konforlu döşenmeye çok uygundur. Ve istediğinizde bu salonlar yemek bölümü ile oturma bölümü şeklinde iki ayrı kısım olarak kullanıma elverişlidir. L salon nasıl döşenir sorusunda öncelikle salonunuzun amacını saptamalısınız. Bu adımda salonun hangi bölümünün oturma hangi bölümünün yemek alanı olduğuna karar vermekle başlamalısınız. Bu noktada salonunuzu kullanım amacınız önem taşır.

Kalabalık davetler, bol bol kalabalık misafirler ya da çekirdek ailenin ağırlanması gibi istekler, farklı dekorasyon şekillerine ihtiyaç duyar. Örneğin; eğer salonunuzu kalabalık davetler için kullanmak istiyorsanız, yemek masanızı geniş olan bölüme yerleştirmelisiniz. Ancak çekirdek ailenizle geniş bir oturma alanı istiyorsanız; salonun küçük bölümü yemek, geniş alanı oturma alanı olmalıdır.

L Salon Avantajları Nelerdir?

L salon nasıl döşenir açıkladığımıza göre avantajlarından bahsedebiliriz. L salon avantajları arasında öncelikle iki ayrı bölüm yaptığınızda görsel olarak iyi bir görünüm ortaya çıkması bulunur. Bu tip salonların kullanım şekli ve çok kolay bir şekilde değiştirilebilmesi de avantajları arasında yer alır.

Hemen her evin planında bu tip salonlar bulunduğu için mobilya ve diğer eşyaların seçiminde zengin bir tercih seçeneğine sahip olursunuz. Burada kullandığınız ölçülere sahip eşyaları iki ayrı odada farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

L Salon Dekorasyon Detayları Nelerdir?

L salon döşenirken salonun büyüklüğü  de oldukça önemli bir etkendir. Yemek ve oturma alanlarını ayrı tutmak isteyebilirsiniz. Ancak, salonunuzdaki alanın genişliği, buna uygun olmayabilir. Bu durumda en basit ve şık ipucu; farklı halı kullanmaktır. Farklı halı kullanırken doku ve stil uyumunu da göz ardı etmemek gerekir.

Eğer yemek alanınızı mutfak ya da balkonda değerlendirecekseniz salonun bir bölümünü harika bir dinlenme alanına çevirebilirsiniz. Bu alana; kitaplık, masa, konsol, dinlenme koltuğu ve hatta tek kişilik salıncak koyabilirsiniz. Bu şık bölümü fotoğraf kolajları ve küçük bir sehpa ile daha şık bir hale de getirebilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.