İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir? 

Evler, kendilerine ayrılan alana göre farklı boyutlarda inşa edilebilir. Artan barınma ihtiyacı ile özellikle apartman dairelerinde, yaşam alanlarının boyutları küçülmeye devam etmektedir. Merkezi bir konumda, uygun fiyatlı olan seçenekler için bazen daha küçük evleri tercih etmeniz gerekebilir. Tüm bunlar zamanla çözülebilen durumlar olarak karşımıza çıkar. Artık evler küçük olsa bile, bu durum avantaja dönüştürülerek eşsiz dekorasyonlar yapılabilmektedir. Bu yazımızda küçük evleri daha geniş göstermek için hangi renk boya evi geniş gösterir sorusunu cevapladık. 

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir? 

Bir ev dekore etmeye başladığınız zaman işe her zaman duvarlardan başlamanız gerekir. Çünkü dekore edilmiş bir salonu boyamak yerine, dekore etmeden önce bir salonu boyamak çok daha temiz ve doğru bir iş olacaktır. Salon ya da evinizin başka bir alanında küçük olarak inşa edilmiş alanlar varsa o zaman dekorun en geniş ve en önemli parçası olan duvarlar için daha dikkatli seçimler yapmanız gerekir. Geniş gösterecek seçimler yapmak için elbette evinizin sadece küçük olması gerekmez. Size verilen alanı daha ferah göstermek için de bu adımlara dikkat ederek seçimler yapabilirsiniz.  

ışık alan oda

Işık Nasıl Olmalı?

Bir alanın geniş gözükmesi için sizin en büyük yardımcınız ışıktır. Odaya giren ışık, odanın içerisinde ne kadar çok dolaşabilirse, odanız o kadar geniş ve ferah gözükür. Bundan dolayı odanın içerisine güneşin girmesine ve dolaşmasına doğru bir şekilde izin vermeniz gerekir. Bu aşamada da ışığa en etkili şekilde yardımcı olabilecek alan duvarlardır. Duvar renklerinin ışığı yansıtacak şekilde açık tonlarda tercih edilmesi gerekir. Işığı sağlıklı bir şekilde yansıttığı bilinen açık mavi ve krem rengi eviniz için doğru seçim olabilir.  Ayrıca eğer uyku alanı olarak kullandığınız bir mekân değilse, beyaz renkte ışığı oldukça yansıtır ve odanın aydınlık görünmesini sağlayarak daha geniş hissedilmesine yardımcı olur. Ancak beyaz rengin hâkim olduğu bir odada uyumak, aydınlık sebebiyle uykuya dalmanızı zorlaştırabilir. Özellikle bebeklerin uykuya rahat dalmaları için beyaz renk yerine daha yumuşak pastel renkler önerilmektedir.  

Açık renklerde boya kullanmak bazı durumlarda kullanımı zor bir renk olabilir. Duvarların daha hızlı kirlenebileceğini düşünebilir ve bundan dolayı açık renk tercih etmekten kaçınabilirsiniz. Ancak son zamanlarda geliştirilen ve temizlenebilen boyalar sayesinde geniş göstermek istediğiniz eviniz için size uyan rengi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın